Jak rozpocząć naukę gry na perkusji?

Gra na perkusji jest marzeniem wielu osób. Istnieją rozmaite sposoby na to, by zrealizować swoje marzenie. Jedni sięgają po pomoc doświadczonego nauczyciela, a inni decydują się na naukę we własnym zakresie. Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujesz, istnieje kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać na początku nauki.

Przede wszystkim, wielu osobom wydaje się, że w nauce gry na perkusji nauczyciel jest zbędny. To błąd. Jeśli tylko masz taką możliwość, skorzystaj z porady profesjonalisty. Na początkowym etapie nauki to szczególnie istotne, gdyż pozwala stopniowo wyrabiać sobie dobre nawyki, a unikać tych złych, które później trudno będzie nam wyplenić.

Nawet jeśli nie chcesz korzystać z pomocy fachowca, powinieneś przejrzeć internetowe poradniki, by dowiedzieć się na przykład, jak prawidłowo trzymać pałeczki. Warto również wziąć pod uwagę to, że do gry na perkusji potrzebna jest nam podstawowa wiedza. Niektórzy odnoszą mylne wrażenie, że gra na perkusji to wyłącznie bezmyślne uderzanie w bębny i talerze. To nieprawda.

Rozpoczynając naukę, dobrze jest zacząć od nauki nut. Co ważne, nuty perkusyjne są bardzo proste i ich opanowanie nie powinno być zbyt trudnym wyzwaniem.