Od czego zacząć grę na gitarze?

Kiedy rozpoczynamy naukę gry na gitarze, raczej nie myślimy zbyt wiele o samym procesie zdobywania wiedzy. Od razu wyobrażamy sobie moment, w którym będziemy grać skomplikowane, imponujące innym utwory.

To dlatego wiele osób rezygnuje już w początkowej fazie – nie potrafimy poradzić sobie w konfrontacji naszych wyobrażeń i rzeczywistości. Od czego zaczyna się naukę gry na gitarze? Na samym początku przede wszystkim poznajemy instrument, z którym od teraz będziemy pracować.

Warto zapoznać się z jego budową. To znacznie ułatwi nam dalszą naukę.

Możesz mieć pewność, że we wszystkich podręcznikach czy poradnikach dla początkujących spotkasz się z terminologią, która będzie ci potrzebna. Bez wątpienia przyda się także nauka nut, które są całkowicie niezbędne, żeby ćwiczyć grę kolejnych utworów.

Tak, jak w przypadku innych instrumentów, droga do osiągnięcia sukcesu jest jedna – należy ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Na początku ćwiczenia te będą stosunkowo proste, ale istotne dla dalszego rozwoju.

Na początek zacznij od ćwiczeń na każdą z rąk. Dzięki temu stopniowo będziesz zyskiwać wprawę, potrzebną w graniu bardziej skomplikowanych melodii.