Gitara – z czego się składa?

Chyba każdy z nas przynajmniej raz w życiu widział gitarę. Co więcej, większość z nas miała okazję, by dotknąć tego instrumentu i przyjrzeć się mu bliżej.
Nadal jednak stosunkowo niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, jakie są składowe części gitary i jak powinniśmy je fachowo nazywać. Aby uporządkować swoją wiedzę na temat gitar, powinniśmy zacząć od tego, iż instrument ten należy do grupy instrumentów strunowych szarpanych, wyposażonych w pudło rezonansowe.
Dodatkowo, gitara ma także gryf, progi oraz podstrunnicę. Klasyczna gitara posiada sześć strun, jednak można spotkać także inne modele, w których liczba strun zasadniczo różni się od siebie.
W sklepach muzycznych spotkamy także gitary z czterema, pięcioma, siedmioma, ośmioma, dziesięcioma czy nawet dwunastoma strunami. Możemy spotkać gitary nie tylko w różnych modelach, ale także rozmaitych cenach.
Koszt zakupu gitary zwykle uzależniony jest od jej wykonania. Najbardziej cenione są takie modele, które wykonywane są ręcznie, przez lutników.
Niestety, w obecnych czasach coraz popularniejsza jest masowa maszynowa produkcja. Jeśli zależy ci na bardzo dobrym sprzęcie, powinieneś rozglądać się za takimi modelami, które przynajmniej częściowo wykonane są przez człowieka.