Podstawy gry na perkusji – o czym pamiętać?

Początki gry na perkusji są nie tylko trudne, ale także niesamowicie ważne dla całego muzycznego rozwoju danej osoby. Szczególnie na tym etapie szczególnie warto zwrócić szczególną uwagę na technikę gry oraz zawzięcie ją doskonalić.

Możemy być pewni, że odpowiednie podejście na początku będzie działało na naszą korzyść na każdym kolejnym etapie nauki. Przede wszystkim, już na samym początku nauki dobrze jest zainwestować w metronom.

Nie musisz oczywiście wybierać drogiego, zaawansowanego modelu. Ceny profesjonalnych sprzętów mogą sięgać nawet kilkuset złotych! Tymczasem na starcie w zupełności wystarczy wykorzystanie programu komputerowego lub aplikacji na telefon.

Możliwość skorzystania z metronomu online oferują także niektóre strony internetowe. Dzięki używaniu metronomu zawsze będziesz miał pewność, że grasz równo.

To szczególnie ważne u perkusisty. Pamiętaj, że do na tobie będzie spoczywać odpowiedzialność za utrzymanie rytmu w danym utworze.

Na samym początku warto także przyłożyć szczególną uwagę do gry na samym werblu lub padzie perkusyjnym. To pozwoli ci doskonalić technikę, co bardzo szybko znajdzie swoje przełożenie w grze na całym zestawie perkusyjnym.