Początki gry na perkusji – co jest ważne?

Gra na perkusji to bardzo efektowna umiejętność. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób marzy o jej zdobyciu. Często bardzo chcemy zostać gwiazdą estrady i dokładamy wszelkich starań, by uzyskiwać spektakularne efekty. Tymczasem zapominamy, jak ważne są podstawowe umiejętności i przyzwyczajenia.

Na początek, pogódź się z myślą, że nie od razu możesz zostać gwiazdą, a osiągnięcie poziomu, jaki podziwiasz u swoich idoli, może zająć całe lata. Nie staraj się ominąć poszczególnych etapów nauki. Nie graj utworów, których tempo znacznie przerasta twoje dotychczasowe umiejętności. Pamiętaj, że dojdziesz do nich stopniowo.

Najpierw najważniejsze jest to, żeby opanować odpowiednią technikę. Nie spinaj się i szlifuj umiejętności, a z czasem dojdziesz do tego poziomu, o którym cały czas marzysz. Miej też na uwadze fakt, że każda chwila spędzona na ćwiczeniach jest bezcenna. Najlepiej, jeśli każdego dnia znajdziesz przynajmniej kilkadziesiąt minut, które będziesz mógł poświęcić na naukę.

40 minut gry każdego dnia będzie znacznie efektywniejsze niż gra dwa razy w tygodniu po kilka godzin. Jeśli jednak nie możesz ćwiczyć w indywidualnych proporcjach czasowych, pamiętaj, by grać tak często, jak tylko jest to możliwe.

www.srzednicki.pl