Czy warto kupić instrument, na którym chcemy ćwiczyć?

Nie ma nic złego w tym, że chcemy wzbogacać swoje życie i rozwijać pasję, a także poszukiwać nowych zainteresowań. Wręcz przeciwnie, takie podejście do życia można uznać za bardzo pozytywne. Należy jednak zwrócić uwagę na charakterystyczny problem – przygodę z nowym hobby najczęściej rozpoczynamy od zakupu kosztownego sprzętu. Osoby, które chcą nauczyć się grać na instrumencie, w pierwszej kolejności udają się do sklepu muzycznego.

Czy słusznie? Okazuje się, że nie zawsze jest to dobry wybór. Nad wyraz często zdarza się, że zajęcie, które na pierwszy rzut oka wydaje nam się fascynujące, w rzeczywistości nie spełnia naszych oczekiwań. W takiej sytuacji gitara czy skrzypce, w które tak chętnie zainwestowaliśmy, kurzą się w kącie. Ze względu na to naukę gry najlepiej jest rozpocząć na wypożyczonym sprzęcie.

Pozwoli nam to ocenić, czy faktycznie jesteśmy zainteresowani dalszą nauką, czy rozpoczęcie gry to wyłącznie tymczasowy kaprys. Tego rodzaju ewentualność warto wziąć pod uwagę szczególnie w sytuacji, gdy naukę gry na instrumencie rozpoczyna twoje dziecko. Bardzo często zdarza się, że maluch chce podjąć naukę, nie zdając sobie sprawy z tego, jak dużego zaangażowania będzie to od niego wymagać. Nie powinieneś narażać się na zbędne wydatki, związane z zakupem instrumentu, który po krótkim czasie przestanie być używany.