Jak wybrać instrument na dobry początek?

Początki nauki gry na instrumencie zawsze są trudne. Wymagają od nas opanowania podstawowej wiedzy i umiejętności, a jednocześnie są bardzo ważne, ze względu na konieczność wyrabiania sobie dobrych nawyków. Często też związane są z dodatkowymi kosztami – nie tylko w naszym budżecie pojawia się konieczność opłacania lekcji, ale niejednokrotnie zastanawiamy się też nad zakupem własnego instrumentu. Dla osoby początkującej, kupienie własnej gitary, skrzypiec czy fortepianu może być nie lada wyzwaniem.

Nie mamy pojęcia, czego tak naprawdę potrzebujemy i ile powinniśmy za to zapłacić. Jeśli podczas nauki korzystasz z pomocy profesjonalnego nauczyciela, poproś go o poradę, jaki sprzęt powinieneś wybrać. Na początku weź pod uwagę możliwość ćwiczenia na wypożyczonym sprzęcie, którą liczne szkoły muzyczne często oferują swoim uczniom. Oczywiście, nie każdy ma możliwość skorzystania z takiej oferty.

Wiele osób podejmuje decyzję o nauce we własnym zakresie. Tutaj w wyborze sprzętu może pomóc internet. Porady umieszczane na różnego rodzaju stronach internetowych i dedykowanych forach, mogą być dla nas bardzo cenne. Poradą z pewnością będzie służyć nam również wykwalifikowany sprzedawca w sklepie muzycznym – warto więc zapytać go o zdanie.