Jak ułatwić dziecku naukę gry na instrumencie?

Nauka gry na instrumencie może przyczyniać się nie tylko do rozwoju muzycznego talentu. Często mówi się również o tym, jak pozytywny wpływ może mieć na rozwój mózgu, szczególnie w przypadku dzieci.

Nie ma więc nic dziwnego, że wielu rodziców bardzo chętnie zapisuje swoje dzieci na lekcje gry na instrumencie. Jak najlepiej wspierać swoje dziecko w tej nauce? Co zrobić, by gra dobrze im się kojarzyła, a nowa umiejętność była jak najbardziej efektywna? Dobrym rozwiązaniem jest wsparcie dziecka w planowaniu codziennych ćwiczeń.

Jeśli maluch uczy się grać w domu, dobrze jest ustalić określoną godzinę, o której zawsze zabierze się do ćwiczeń. Pamiętajmy, żeby nie przesadzać z ich długością – na początku wystarczy nawet 10-15 minut dziennie.

Wtedy codzienna gra stanie się rutyną, a to sprawi nie tylko, że dziecku będzie łatwiej rozplanować swój dzień, ale także łatwiej przyswajać wiedzę. Regularne ćwiczenia są ważne, bo to właśnie one przyczyniają się do postępów, które z kolei są niezbędne, by maluch się nie zniechęcał.

Pamiętaj, że dla dziecka bardzo ważna jest opinia rodzica. Nawet, jeśli nie znasz się na muzyce, okazuj mu dużo zainteresowania.

Pytaj o kolejne lekcje i umiejętności. Warto czasem posłuchać, jak dziecko ćwiczy, a także chwalić je za wszystkie poczynione postępy.

Szkoła podstawowa w kostowcu, na lekcjach muzyki uczy dzieci gry na różnych instrumentach. Grając i śpiewając, spędzają wspólnie wesoło czas.

www.zabicbobra.pl