Dlaczego warto grać na instrumencie?

Gra na instrumencie kojarzy nam się przede wszystkim z przyjemnością, a także z popisami scenicznymi. Dla osób, które miały okazję uzyskiwać tę umiejętność, najprawdopodobniej będzie też równoznaczna z ciężką pracą i zaangażowaniem. Warto jednak wiedzieć, że gra na instrumencie niesie ze sobą wiele różnych korzyści.

To szczególnie ważne, jeśli chcemy zapisać na lekcje gry nasze dziecko. Przede wszystkim, gra na instrumencie to nie tylko zdolności manualne, ale także doskonałe ćwiczenie dla umysłu. Co ciekawe, ćwiczy mózg w szczególny sposób, który trudno znaleźć w innych aktywnościach.

Dziecko, które gra od najmłodszych lat, uczy się między innymi dokładnego słuchania. Bez wątpienia pogłębia również swoją zdolność koncentracji. Zyskuje także wsparcie dla swoich kompetencji społecznych, gdyż zwykle ćwiczenia są związane z pracą zespołową.

Co ciekawe, nauka gry na instrumencie pozytywnie wpływa także na rozwój mowy dziecka. Wszystko dlatego, że poprawie ulega nie tylko poczucie rytmu, ale również umiejętność biegłego przetwarzania sygnałów dźwiękowych. Trudno więc się dziwić, że tak wielu rodziców dokłada wszystkich starań, by zainteresować swoją pociechę muzyką.