Nauka gry – od jakiego instrumentu zacząć?

Współcześni rodzice coraz większą wagę przykładają do tego, by ich dzieci rozwijały się prawidłowo w wielu kierunkach. Ze względu na to bardzo chętnie zapisują je na dodatkowe zajęcia.

Wśród najpopularniejszych wyborów, oprócz dodatkowych lekcji języka czy zajęć sportowych, bez wątpienia warto wyróżnić naukę grę na instrumencie. Jaki instrument będzie odpowiedni na początek nauki? Idealne rozwiązanie stanowi sytuacja, w której to maluch samodzielnie wskazuje, na jakim instrumencie chciałby nauczyć się grać.

Oczywiście, rodzice wraz z pomocą nauczyciela mają obowiązek zweryfikować jego wybór i sprawdzić, czy jest dopasowany do jego predyspozycji oraz wieku. W niektórych szkołach muzycznych prowadzone są specjalne zajęcia, podczas których dziecko może zapoznać się z różnymi instrumentami i dopiero później zdecydować, który najbardziej przypadnie mu do gustu.

Warto jednak wiedzieć, jakie instrumenty najczęściej wybierane są na początek nauki. Znajdziemy wśród nich pianino lub fortepian, flet prosty oraz skrzypce.

Wszystkie te instrumenty są właściwe dla malucha rozpoczynającego naukę. Nie należy jednak decydować przez wzgląd na prestiż związany z daną muzyką.

Pamiętajmy, że najważniejszy jest tutaj komfort pociechy i jej zainteresowania.

www.yournamehereqtc.org